Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Kisha&Akiaya&Kitana

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Akiaya
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

MesajKonu: Kisha&Akiaya&Kitana   Cuma Kas. 23, 2007 7:09 pm

En Sonunda İlk Bölüm bitti. Bir Haftadır Kısa kısa yazıyorum. Bugün son düzeltmeyi yaptım ve ilk bölüm buyrun happy

Bu arada herkes kendine bir karakter yaratsın bölümündeki Kitana aynı Kitana fakat geçmişin kızkardeşi ölmüş kısmı aynı değil. Kitana, Aikaya ve Kisha üçüz ve Kitana daha gelmedi happy

Neyse...

Tık…

Akamaru: h...

Tık…

Akamaru: Hav!

Kiba: Ne Var Akamaru?

Uykulu gözlerle Akamaru’ ya bakan Kiba uyku sersemi olduğundan ne demek istediğini anlamıyordu. Yavaşça yatağında doğruldu ve Akamaru’ ya baktı.

Kiba: Ne va…

Tık Tık!

Kiba şaşkın bir ifade ile başını kapıya döndürdü. Sonra da saatine baktı. Gecenin bir yarısı kimdi bu?

Kiba: Ki…

Ses : Aç kapıyı Kiba-kun benim!

Kiba: Kapı zaten açık Kisha-chan!

Kiba’ nın son sözlerinden sonra kapı yavaşça açıldı ve içeri Kiba’ ya yakın bir boyu olan [Yine de Kiba’ dan kısa kalan ] griye dönük kahverengi gibi ilginç bir rengi olan omuzlarına dökülen saçlarıyla Kisha girdi. Kız korkmuş görünüyordu ve koyu renk gözlerinin altı hafif morarmıştı. Kiba kız kapıyı kapatırken elinin hafifçe titrediğini fark etti. Kisha kaı-pıyı kapattıktan sonra Kiba’ ya dönüp kapıya dayandı.

Kisha: Uyandırdıysam özür dilerim…

Dedi ve gözlerini devirip odadaki tek masaya yöneldi. Masanın önünde durup elini hafif tozlanmış masanın üstünde dayadı. Eli hala titriyordu.

Kiba: Aynı sebepten mi geldin?

Kisha Kiba’ nın sesindeki alaycı ifadeyi fark edince bir an duraksadı. Yüzü sinirden hafifçe kızardı ve ona dönüp her iki elini de sertçe masaya çarptı. Tam ağzını açtığında Kiba panikleyerek:

- Tamam! Üzgünüm. Sakin Ol!

Onun bu sözlerini duyduktan sonra Kisha’ nın gözleri buğulandı.

Kisha: Kiba-kun. Korkuyorum…

Kiba yavaşça elini kıza doğru uzattı. Akamaru sessizce yataktan aşağı atladı. Kisha Kiba’ nın sıcak elini tutup yanına, yatağa oturdu ve bacaklarını uzattı.

Kisha: Bu seferki bir kabustan daha fazlasıydı Kiba-kun…

Kiba ilk önce kızın omzundaki saçları yavaşça kaldırıp kızın arkasına bıraktı. Sonra elini kızın arkasına dayayıp başını omzuna koydu.

Kisha: Daha çok bir önsezi. Hem de eskisinden daha güçlü.

Kız Kiba’ nın uyukladığını fark etti ve ilgisini çekmek için direk konuya girdi.

Kisha: Kız kardeşlerim buraya gelecek.

Kiba bir anda gözlerini açtı ve yerinde doğruldu. Şaşkın bir ifade ile Kisha’ ya baktı. Akiaya ve Kitana’ nın ne işleri vardı burada? Heyecan ve şaşkınlığın karışık olduğu bir sestonuyla Kisha’ yı sakinleştirmek için hemen ekledi.

Kiba: Sadece bir önsezi. Endişelenmene gerek yok ki…

Kisha: Kiba-kun bundan eminim! İlk önce Akiaya-san sonra da Kitana-san gelecek! Bundan adım gibi eminim!

Kiba: Bağırma İnsanları uyandıracaksın…

Akiaya ve Kitana lafını duyan Akamaru sinirli bir ifade ile havlamaya başladı. Sinirleri bozulan Kiba hızla Akamaru’ ya döndü:

- Sessiz Ol!!

Kisha’ ya baktığında ise kızın çaresiz bir ifade ile ellerine baktığını gördü. Nazik bir ses tonu kullanmaya çalışarak:

- Bunu yarın sabah konuşmaya ne dersin?

Kisha tek kaşını kaldırdı ve Kiba’ ya döndü. Gözlerinden resmen uyku akıyordu.

Kisha: O zaman ikinize de iyi geceler…

Kısa bir havlamadan sonra Kiba onunda kırılmadığını umarak:

- İyi geceler…

Dileyerek Kisha’ yı bekledi. Kız ilk önce onu öptü sonra da ayaklanıp kapıya yöneldi. Çıktıktan sonra kapıyı kapatırken gözlerinin hala buğulu olduğunu fark etti. Ardından başını yumuşak yastığa koydu. Kapı kapandıktan sonra Akamaru da yatağa atladı ve her zamanki yerin yerleşip gözlerini yumdu.

Sabah Kiba yine aynı sebepten uyandı: Akamaru. Küçük beyaz köpeğin havlaması her zamankinden heyecanlı geliyordu. Kiba meraklanarak üstündeki yorganı bir kenara fırlattı ve dolabına yöneldi. Hızlı hızlı giyindikten sonra kapıyı açıp salona doğru yöneldi. Salon kapısının önünde Kisha’ yı fark etti.

Kiba: Ne oluy…

Kiba cümlesini tamamlamadan dışrıdan uluma sesi geldi. Akamaru ulumayı duyunca daha heyecanlı bir şekilde havlamaya başladı.

Kiba: “Sabahın bu saatinde?”

Diye düşündü ve Kisha’ ya döndü. Kızın yüzünde ilginç bir gülümseme vardı

Kisha: Aziji… Sanırım üç tane.

Kiba’ nın gözleri kızın sözleri üzerine faltaşı gibi açıldı. Şimdi Akamaru’ nun neden bu kadar heyecanlı havladığını anlamıştı. Aynı heyecan içinde koşarak dışarı çıktı… Bunun daha geç gerçekleşeceğini düşünüyorlardı.

Birkaç dakika sonra Kiba tekrar koşarak içeri girdi.

Kiba: Bu manzarayı görmelisin Kisha-chan! Gerçekten muhteşem. Tam tamına üç Tane!! İkisi kız biri de erkek!

Kisha Kiba’ nın bu kadar heyecanlı olacağını tahmin etmediğinden şaşkınlıkla gülümsedi. Sonra da Kiba’ nın arkasından yürümeye başladı. Dışarıda Hana’ nın köpeği oturmuş önünde de yeni yıkandıkları belli olan üç yavru vardı. Üçünün rengi de Azaji’ nin rengine benziyordu. Kisha’ nın gözleri bir anda doldu. Kiba Kisha’ ya bakıp gülümsedi. Genç kızın doğum gününe yaklaşık 1 ay vardı ve bu miniklerden biri ona verilecekti. Kisha’ nın köpekleri sevmesi daha hoşuna gitti. Seçim ona ve köpeklere ait olacaktı. Diğer iki köpek ise küçük kardeşi ve kuzenine verilecekti. Artık doğmuşlardı da geriye tek kalan bir ay beklemek ve seçimi görmek olacaktı. O sırada Akamaru Kiba’ nın ne düşündüğünü anlayıp heyecanla havladı. Kiba eğilip ilk önce Akamaru’ ya sonra miniklere baktı.

Kiba: Sessiz ol Akamaru…

Diye mırıldandı. Kisha yere oturumuş hayran hayran minikleri süzüyordu. Olacklara gerçekten sevinecekti. O Sırada Hana ayağa kalktı ve ellerini çırparak diğerlerinin dikkatini çekmeye çalıştı.

Hana: Akşam bunu kutladıktan sonra takvime, 18 Ağustosa bir de işaret koyacağız! Şimdi dışarı!

Dedi kıkırdayarak. Köpeklerin anneleri ile biraz yalnız kalmasını düşünüyordu. Sonra Kisha’ ya döndü. Kisha’ nın gözleri faltaşı gibi açılmıştı ve buğulu duruyorlardı. Yavaşça ayağa kalktı ve arkasını döndü, sessizce ağlayarak yürümeye başladı. Bunu gören Hana şaşkın bir ifade ile kızın arkasından baktı. Kisha yavaş bir şekilde içeri girdi ve kapıyı kapattı. Hana hızla Kiba’ ya döndü. Kiba ise hızla ayaklanıp Kisha’ nın peşinden gitti… Tek ihtimal kızın odasıydı. Koşmaya devam ederek kızın odasına yöneldi.

Akamaru: Hav?

Kiba: Hiçbir fikrim yok Akamaru…

Kızın odasına geldiğinde kapının önünde biraz soluklandı sonrada elini yavaşça kapı koluna götürdü. İçerden gelen hıçkırık seslerini duyabiliyordu. Yavaşça kapıyı açtı. Kapının açıldığını gören Kisha hızla kafasını kaldırdı. Kiba’ nın geldiğini anladığında ise biraz olsun rahatladı.

Kiba: Kisha-chan. Köpekler aşkına neyin var senin? Köpeklere sevin…

Kisha: Köpeklere tabii ki sevindim. Ama Hana…

Kiba: Kisha! Hana-san Ne yaptı ki sana!

Kisha bir an durakladı. Sonra sertçe Kiba’ ya döndü ve sinirlerine hakim olamayıp bağırmaya başladı:

- Yarın Ağustos’ un 19’ u Kiba!!

Kiba o an her şeyi anladı. Ayın 19’ u Kisha’ nın annesinin ölüm tarihiydi. Bir anda o da sessizleşti. Gözlerini yerden Kisha’ ya doğru çevirdi. Kız 10 saniye içerisinde gözyaşlarına boğulmuştu. Annesi onun en zayıf tarafıydı. Onu çok severdi. O günü de hatırlıyordu. Kisha onun arkasından 1 yıl yas tutmuştu. Yavaşça Kisha’ ya yaklaşıp yanına oturdu ve ona sarıldı.

Kiba: Üzgünüm Kisha. Köpekler yüzünden her…

Kisha: Kimsenin bir suçu yok Kiba! Asıl hata bende. Ağlayarak gitmemeliydim.

Birkaç dakika öylece durduktan sonra Kiba Kisha’ nın biraz daha yatıştığını hissetti ve tekrar söze girdi:

- Vakit öğlen oldu bile yemekten sonra dışarı çıkalım mı?

Kisha: İlk önce bir şeyler yiyelim de…

İkisi birden ayrılıp ayaklandılar. Akamaru da olanları anlamış sabahki kadar sevinçli görünmüyordu. Kiba’ nın ayaklandığını görünce hemen peşlerine takıldı….

Kiba önden kapıyı açtı ve Kisha’ nın geçmesini bekledi. Kız kapıdan dışarı yavaşça süzüldükten sonra Akamaru’ yla peşine takılıp mutfağa gittiler. Mutfakta sadece Kigaho vardı. Her zamanki gibi o lezzetli yemeklerinden birini yapıyordu. Kiba ve Kisha’ nın içeri girdiğini görünce onlara dönüp merakla Kisha’ ya baktı. Tam ağzını açmışken Kiba işaret parmağını dudaklarına götürerek söyleme işareti yaptı. Kigaho yüzünü buruşturduktan sonra tekrar Kisha’ ya döndü.

Kisha: Kiba-kun bırak ta sorsun…

Kiba şaşırmış bir şekilde Kisha’ ya döndü. Son iki günde iyice değişmişti. Eskisi kadar gizemli görünmüyordu. Saha çok yardıma ihtiyacı varmış gibi hissediyordu insan. Kigaho Kisha’ yı duyunca hemen atladı.

Kigaho: Ne oldu Kisha-chan? İyi misin?

Kisha: Yarın ayın kaçı Kigaho-sama?

Kigaho biraz düşündü. Bugün 18 Ağustostu. Yarın 19’u…

Kigaho: Ondo…

Sonra durakladı. Ağustosun 19’ u Isidoro’ nun ölüm tarihiydi. Şimdi neden olduğunu anlamıştı.

Kigaho: Özür dilerim Kisha-chan…

Kisha: Artık takmıyorum.

Dedi. Kiba buna daha çok şaşırdı. Konuyu değiştirmek için hemen lafa atladı.

Kiba: Aziji iyi mi Kigaho?

Kigaho Kiba’ ya dönüp gülümsedi.

Kigaho: Şimdi Çok İyi! Başta biraz zorlandı ama Hana-san ona çok yardım etti. Hana olmasaydı daha zor olacağı kesindi.

Kiba Sırıtıp ekledi:

- Buna sevindim. Hana-san böyle şeylerde çok başarılı zaten!

Kiba asla Hana’ ya anne demezdi. Hana’ da zaten sadece küçük oğlunun ona anne demesini severdi. Genç kadın aslında gösterdiği kadar genç olmamasına rağmen hiçbir zaman bunu belli etmemeye özen gösterirdi. Hana aynı zamanda çok iyi bir medic-nindi. Böyle işlerde de usta olması doğaldı.

Kagiho: Bana yardım eder misiniz?

Diyerek Tabakları Kisha’ ya kaseleri de Kiba’ ya uzattı. İkiside onlara verilenleri alıp yemek odasına yollandılar. Saat 12.00’ ye kadar sofra hazırdı ve yemekler yenmeyi bekliyorlardı. Kiba, Kisha ve Akamaru diğerlerini beklemeden hızlı hızlı yediler ve tabaklarını mutfağa götürdükten sonra kendilerini dışarı attılar. Kiba temiz havanın Kisha’ ya iyi geleceğini düşünüyordu. Aynı zamanda Hinata ve Shino’ yla buluşması gerekiyordu. Onların Kisha’ nın da yanında gelmesine bir şey söylemeyeceklerini umarak koruya yöneldiler.

Kisha: Hinata-san ve Shino-san ile buluşacaksın değil mi?

Kiba şaşkınlıkla kıza döndü. Bugün ne kadar şaşırmıştı böyle?

Kiba: Nerden bildin?

Kisha: Çünkü hep koruda buluşuyorsunuz ve biz koruya gidiyoruz. Aynı zamanda Dışarı çıkmak için bir bahane arar gibiydin.

Kiba: Bugün beni şaşırtıyorsun…

Kisha tek kaşını kaldırıp Kiba’ ya baktı.

Kisha: Ciddi misin?

Kiba: Olağandışı davranıyorsun.

Kisha: Yüzünü buruşturdu ve koruya baktı. Neredeyse varmışlardı…

Hinata: Kiba-kun!

Kiba sesin geldiğini yöne döndü. Hinata onlara el sallayarak geliyordu. Arkasında da Shino onu takip ediyordu. Birkaç saniye sonra ikisi de yanlarına gelmiş birlikte koruya yürümeye başlamışlardı.

Hinata: Kisha-chan! Seni beklemiyordum. Gelmen iyi oldu.

Shino her zamanki gibi selam vererek geçiştirdi. Birkaç sessiz dakikadan sonra koruya girmişlerdi. Kiba bu sefer Akamaru’ yla Ağaçtan ağaca atlamak yerine Kisha’ yla bir ağacın dalına oturup konuşmaya başladılar.

Hinata: Sanırım Kisha-chan’ ın canı bir şeye sıkılmış.

Shino: Öyle görünüyor…

Hinata: Ne olabilir ki Shino-san?

Shino: Sanırım bu bizi ilgilendirmiyor…

Hinata bir anda kıpkırmızı kesildi. Neden böyle bir şey söyleme gereği duymuştu sanki? O günü Shino böcekleriyle geçirdi. Yenilerini topladı… Hinata Arada Shino ile konuşraka topladığı bözekleri inceledi. Shinonun anlattıkları ona ilk defa bu kadar ilginç gelmişti. Arada gözü Kisha ve Kiba’ ya kayıyordu. Akamaru Kiba’ nın kucağına yatmış çok rahat görünüyordu. Kisha konuşmaktan yorulmuş gibi görünüyordu. Başını Kiba’ nın omzuna koymuştu. Yaklaşık iki saat bunları tekrarlayarak geçti. Sonra Kisha ve Kiba ortak bir karara varmış gibi başlarını sallayarak aşağı atladılar.

Kiba: Ben Akamaru ile yürüyüşe çıkıyorum.

Shino: Lütfen bu sefer biraz sakin davranın.

Halbuki Kiba Shino’ yu duymamıştı bile. Her zamandki gibi Akamaru ile tek ağaçtan diğerine atlamaya başladılar. Shino mırıldandı:

- Lütfen demişitm…

Hinata: Kisha-san. Gelirken biraz hüzünlü görünüyordun. İyi misin?

Kisha: Sağol Hinata-san gayet iyiyim.

Hinata gülümsedi ve konuşmaya başladılar. Shino Kiba yüzünden küçük araştırmasına ara vermek zorunda kalmıştı. Bir saat sonra Kiba ve Akamaru nefes nefese yanlarına geldi. Kiba sırıtıyordu ve Akamaru gülümsüyordu. Kisha gülümseyip:

- Bu yürüyüş size iyi geliyor!

Dedi. Kiba hararetle başını sallayarak terden damlaların olduğu yüzünü sildi. Birkaç dakika sonra:

Hinata: Benim gitmem lazım. Akşam yemeğinde Tari’ ye yardım edeceğime söz verdim.

Shino: Ben de gideyim. Evde topladığım böcekleri daha yakından inceleme fırsatım oluyor.

Kisha: Bu durumda burada kalmamız için bir sebep kalmadı Kiba-kun…

Kiba: Öyle görünüyor…

Hepsi birbirine iyi akşamlar dileyip ayrıldılar. Yolda Kisha:

Kisha: Teşekkürler Kiba-kun. Biriyle konuşmaya ihtiyacım vardı.

Kiba: Benim de…

Bugün sadece Kisha hakkında konuşmamışlardı. Kiba da Kisha kadar içini dökmüştü. Kisha ise bugün Kiba’ nın olanlara ve olabileceklere bakış açısının çok farklı olduğunu anlamıştı… Eve geldiklerinde ikiside hiçbirşey söylemeden farklı yönlere gittiler. Kiba banyoya, Kisha ise odasına. Yaklaşık bir saat sonra Kiba temiz ve giyinmiş bir şekilde tüylerinin yumuşacık ve tertemiz olduğu uzaktan belli olan Akamaru ile Kisha’ nın yanına geldiler. Kisha onlar içeri girer girmez Söze girdi:

Kisha: Ben bugün biraz erken yatacağım. Açta değilim zaten.

Kiba yüzünü buruşturup kızın gözlerine baktı. Ciddi görünüyordu.

Kiba: Sen bilirsin…

Dedikten sonra iyi geceler dileyip dışarı çıktı. Kisha bu kadar erken uyuyamayacağını biliyordu ama salona da hiç gitmek istemiyordu. Geceliğini giyip ışığı kapattı. Hava karardığından daha çabuk uyuyabileceğini düşündü. Yarın erkenden kalkıp annesinin mezarına gitmeyi düşünüyordu… Kafasını yastığa koyduktan yaklaşık yarın saat sonra istemediği huzursuz bir uykuya daldı. Neden yarın gelmek zorundaydı?...

Vınnn…

Kisha kafasının üstünden hızla bir şeyin geçitğini hissetti ve birkaç ses işitti. Sanki iki kişi konuşuyordu…. Başını sola döndürdüğünde ise Camın kenarına saplanmış bir Kunai bıçağı fark etti. Hızla doğruldu ve kapıya baktı. Kiba sinirle ağzında bir şeyler geveliyordu.

- Ah hayır! Kız kardeşimle benim aramdaki ilişki seni ilgilendirmez Kiba!

Kiba: Bu kişi Kisha ise ilgilendirir!

Kisha bu sesin kime ait olduğunu biliyordu. Hızla arkasını döndü ve cama çıkmış bir kız fark etti. Akamaru sinirler kıza havlıyor ve Kiba’ nın herhangi bir komutu için tetikte bekliyordu. Kızın yüzünde ilginç bir gülümseme vardı. Kızın yüz şekli ne kadar üzgün birninkini andırsa da yüzündeki sinir bozucu tebessüm bütün şüpheleri ortadan kaldırıyordu. Siyaha yakın mavi saçları her zamanki gibi açıktı ve hafif rüzgarda çok güzel dalgalanıyorlardı. Eğilip Cam kenarına oturdu. Kisha ilk önce saate baktı sonra kızgınlıkla kıza döndü.

Kisha: Bilerek bu anı seçtin değil mi!!?? Yarama tuz basmak için!

Akiaya: Aslına bakarsan… Evet....
Kullanıcı profilini gör
ddaallee

Erkek Mesaj Sayısı : 1084
Geldiği mekan : Konoha
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Manga-Anime-Basketbol

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Cuma Kas. 23, 2007 7:46 pm

vayy süpermiş diğerini işallah çabucak yazıp koyarsın
Kullanıcı profilini gör
Akiaya
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Cuma Kas. 23, 2007 7:54 pm

Diğerine başladım zaten ama çok yazmadım bi de ikinci bölümü bitirdikten sonra baştan bakıp ayrıntıları eklemek var o son kısım çok fena oluyor silent
Kullanıcı profilini gör
ddaallee

Erkek Mesaj Sayısı : 1084
Geldiği mekan : Konoha
Hobileri : Manga-Anime-Basketbol

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Cuma Kas. 23, 2007 8:16 pm

araya köşeye sasukeyi de sok cheers
Kullanıcı profilini gör
Pein

Erkek Mesaj Sayısı : 953
Geldiği mekan : İstanbul
Hobileri : Anime Manga Tiyatro Edebiyat Sinema Ortadünya Cnbc-e Çizgi Roman

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Paz Ocak 27, 2008 12:02 am

Ya ben bunu okuyamamıştım şimdi okudum çok güzel olmuş Kuzu tebrikler bu arada benim hikayeye Kisameden intikam almak istiyen Suıgetsuyuda koymaya karar verdim... afro
Kullanıcı profilini gör
Akiaya
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Paz Ocak 27, 2008 9:49 am

Pein demiş ki:
Ya ben bunu okuyamamıştım şimdi okudum çok güzel olmuş Kuzu tebrikler bu arada benim hikayeye Kisameden intikam almak istiyen Suıgetsuyuda koymaya karar verdim... afro

Ya aslında değiştirdim biliyor musun kuzu xD Bunların küçüklüklerinden başladım, evden kaçışlarını falan, işte Kitana' nın Orochimaru' ya yaklanması, Akiaya' nın Kiri' ye gitmesi falan... Yeni bir tane yazmıştım ama silinmiş, Bahar okudu bir tek halbuki 10 sayfayı geçmişti... Sad Neyse.. Yani de sağol kuzu xD Seninkileri bekliyoruz xD
Kullanıcı profilini gör
VerSuS^FF^
Banned

Erkek Mesaj Sayısı : 621
Geldiği mekan : ...
Meslek : ...
Hobileri : ANİME&MANGA&MÜZİK&

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Paz Ocak 27, 2008 9:59 am

ohh sabah sabah gözlerim acıldı okuyunca lol!
Kullanıcı profilini gör
Misa_Misa

Kadın Mesaj Sayısı : 563
Geldiği mekan : animes world
Meslek : .....
Hobileri : animes , serials , manga

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Paz Ocak 27, 2008 4:43 pm

güzel olmuş lol!
Kullanıcı profilini gör
Nukenin

Kadın Mesaj Sayısı : 210
Geldiği mekan : Ankara

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   Salı Nis. 01, 2008 2:26 pm

Güzel olmuş evet^^ kiba çok şeker burada^^ Eline sağlık=)
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Kisha&Akiaya&Kitana   

Kisha&Akiaya&Kitana
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası